Alexandra Madrová
Iniciátorka PlanetLover

Prostredníctvom priameho kontaktu s mladými ľuďmi, predovšetkým na stredných školách, bude PlanetLover šíriť kľúčové informácie o tom, ako možno zmeniť svoj prístup k ochrane života na Zemi.

Mnoho ľudí je presvedčených, že na to, aby nejakým spôsobom pomohli životnému prostrediu, musia niekam vycestovať, minúť energiu, obetovať voľný čas. Netušia, že môžu výrazne pomôcť úplne jednoduchými vecami: stačí napr. nekupovať vodu vo fľaši, piť bez slamky, dať si 2 dni bez mäsa, vziať si na nákup vlastnú tašku, alebo ísť do práce autobusom alebo na biku.

Práve na to chce projekt Planetlover u mladých ľudí poukázať – že stačí jeden jednoduchý krok denne u každého z nás, a spoločne to vedie k veľkej zmene. Tá zmena bude rásť a násobiť sa, lebo zakaždým, keď niektorý z krokov spravíte vy, motivujete aj svoje okolie.“

Čo robíme – alebo naša snaha v praxi

PlanetLover získal práva na medzinárodný film
Plasty v oceánoch, ktorý bude jedným z nosných formátov, ako osloviť a zasiahnuť mladých ľudí v problematike ochrany života na Zemi. Tá sa vo veľkej miere týka práve spotreby plastov a s tým spojených dôsledkov.

Plasty v oceánoch

POZRI SI TRAILER

Buď EKO-POZITÍVNY

=
5 krokov od Planetlover
k ZMENE života

POZRI SI 5 KROKOV

Naša kampaň v realite

=
Hodinový program
pre študentov
stredných škôl

POZRI SI NÁŠ PROGRAM

ZAPOJ SA DO SÚŤAŽE